Erasmus+ projektas ,,T.R.E.E.S.“ - Together to Reach Efficient and Encouraging Schools“ Prancūzijoje

   Baigiamasis Erasmus+ projekto ,,T.R.E.E.S.“ Together to Reach Efficient and Encouraging Schools“ etapas vyko gegužės 12-19 dienomis Prancūzijoje, Taverny mieste. Susitikime dalyvavo grupė gimnazijos mokinių: Mari Dominyka Sadovskytė, Daina Kižytė, Andrius Kločiok, Ignas Muntrimas, Lukas Martinsonas, mokytojos Elena Arbaciauskienė, Dalia Tarosaitė bei direktoriaus pavaduotoja Audronė Galvanauskienė.
Mokytojus ir mokinius šiltai priėmė „Collegie Le Carre Honorine“ mokykla.
Pirmą projekto dieną mokiniai tradiciškai pasodino projekto simbolį - medį. Vėliau susitikome su miesto mere, kuri trumpai papasakoje apie miesto istoriją, gyventojus, jų problemas. Visi gavo Taverny miesto atminimo dovaneles.  Lankėmės lyderiaujančioje šalyje transporto įmonėje ,,LACROIX“.
Antradienį aplankėme Versalį. Garsiausias Versalyje lankytinas objektas, be jokios abejonės, garsieji Versalio rūmai, pastatyti karaliui Liudvikui XIV-ajam kaip medžioklės dvaras, vėliau išplėsti. Šiandieninis Versalis – tai 800 ha plotą užimantis parkas su 200 tūkstančių medžių ir 210 tūkstančių kasmet pasodinamų gėlių, 50 fontanų. Rūmai turi 700 salių, 67 laiptus, 2153 langus, 6000 paveikslų, 1500 graviūrų, 2100 skulptūrų.
Trečiadienį veiklos vyko mokykloje. Mokiniai dalyvavo matematikos, prancūzų kalbos ir ispanų kalbos pamokose, žaidė ,,Pabėgimo kambarį“. Vėliau - barbekiu pietūs, kur netrūko šokių, dainų ir geros nuotaikos. Po pietų vyko konferencija, kurioje buvo pristatyta Erasmus+ programa ir jos nauda mokiniams bei mokytojams. Prancūzų švietimo sistema remiasi Erasmus+ projektais. Kalbėta ir apie mokinių motyvaciją mokytis ir kaip išsaugoti mokinius mokykloje.
Ankstų ketvirtadienio rytą visi susitikom Teverny traukinių stotyje. Mūsų visų laukė įspūdinga kelionė į Paryžių. Pažintį su miestu pradėjome nuo pagrindinio šalies simbolio – Eifelio bokšto. Pakilome į 324 metrų aukščio bokštą, kuris atveria neįtikėtinus vaizdus. Galėjome grožėtis miesto panorama. Apsilankėme ir Luvre - viename garsiausių meno muziejų. Patekus į stiklinę Egipto piramidės formos objektą, mokiniams buvo išdalintos užduotys, kurias jie turėjo atlikti. Lankytojų dėmesį traukia garsusis Leonardo da Vinčio paveikslas ,,Mona Liza“. Jam iš tiesų suteiktas išskirtinis dėmesys ir vieta. Ne veltui jis vadinamas Luvro simboliu. Čia galime rasti gausybę XV-XIX  amžiaus meno kūrinių, karališkųjų brangenybių ir kitų ekspozicijų, kurioms apžiūrėti gali neužtekti ir visos dienos. Vėliau vykome į Monmartrą. Monmartras geriausiai žinomas dėl baltu kupolu puošiamos Švč. Jėzaus Širdies bazilikos. Bazilika yra aukščiausias miesto taškas. Eliziejaus laukai – tai žymiausia gatvė visoje Prancūzijoje, neretai pavadinama ir gražiausia pasaulio gatve. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos.  Apie visus architektūrinius statinius ir lankytinus objektus papasakoti būtų sudėtinga – viskas atrodo išties įspūdingai. Pavargė, bet kupini įspūdžių grįžome į viešbutį, mokiniai į namus.
Penktadienį mokiniai vyko į pamokas, vėliau dalyvavo video konferencijoje. Po video konferencijos mokytojai turėjo galimybę aptarti tarptautinio projekto ,,T.R.E.E.S.“ veiklas, privalumus, trūkumus, su kuriais susidūrė. Projekte dalyvauja 5 šalys, tačiau visi pritarė, kad geriausias susitikimas vyko Lietuvoje. Dieną turėjome galimybę pabendrauti su „College Le Carre Honorine“ mokytojais. Vakare vyko projekto pristatymas mokyklos bendruomenei (tėvams, mokytojams, projekto dalyviams). Visi šoko, dainavo, linksmai leido laiką ir nenorėjo išsiskirti. Visiems buvo labai smagu.
Šieštadienį mokiniai turėjo galimybę praleisti dieną šeimose. Mokytojai laukė žadėto siurprizo. O jis buvo išties įspūdingas. Kelionė autobusu po naktinį Paryžių ragaujant tradicinius patiekalus.
Sekmadienis. Krauname lagaminus. Su ašaromis akyse atsisveikiname su projekto dalyviais...
Norėčiau pasakyti, jog labai džiaugiuosi, kad sudalyvavau projekte ,,T.R.E.E.S.“ Together to Reach Efficient and Encouraging Schools“, nes tai buvo viena iš nuostabiausių patirčių. Kadangi tai buvo pirma mano kelionė, iš pradžių net nežinojau, ko galima tikėtis ir buvo sunku įsivaizduoti, kaip viskas vyks. Projekto metu susipažinau su kitomis kultūromis bei įvairiais žmonėmis, praplėčiau savo akiratį, manau, jog patobulėjau kaip asmenybė ir ši patirtis padės man gyvenime. Siūlyčiau visiems pabandyti patekti į bent vieną tokį projektą.

Geografijos mokytoja metodininkė Elena Arbačiauskienė