Karjeros savaitė 2017

Sausio 9-13 dienomis gimnazijoje vyko „Karjeros savaitė“. Šios savaitės tikslas - sudaryti galimybę mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis, planuoti būsimą karjerą, pažinti save, kelti tikslus ir teisingai pasirinkti. Mūsų gimnazijoje savo karjeros bei sėkmės istorijomis dalijosi tokie žmonės kaip dėstytojas Igoris Vasiliauskas, gimnastas Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas, VJIC vyr. koordinatorė Kornelija Jodkaitė, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Vytautas Matulas ir daug kitų žmonių. Paskaitose buvo kalbama apie laiko vertę, turimų galimybių išnaudojimą bei mokslo vertę šiuolaikiniame pasaulyje.

Paskutinė „Karjeros savaitės“ diena sutapo su sausio 13-osios minėjimu. Mokinių taryba  sausio 13-osios dvidešimt šeštosioms metinėms  paminėti pasirinko vaidybinio pilnametražio filmo „Mes dainuosim“ peržiūrą, apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių ginti savo šalies vardą Vilniuje, prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Jie norėjo kartu dainuoti tautines giesmes, sutikti bendraminčius, palaikyti vieni kitus ir kovoti už Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Mokiniai filmą žiūrėjo tyliai susikaupę, suvokdami, kokia trapi žmogaus gyvybė.

Filmo peržiūrą vainikavo diskusija su aktoriumi Tauru Čižu, vaidinusiu šiame vaidybiniame filme. Diskusijos metu mokiniai turėjo galimybę užduoti aktoriui klausimus,  išreikšti savo mintis, kam mes turime būti dėkingi už tai, ką dabar turime, kad galime laisvai kurti.

 Taigi, savaitė buvo intensyvi, tačiau netruko prabėgti, nes mokiniai, dalyvaudami įvairiose veiklose, bendraudami su įvairių profesijų žmonėmis, klausydami jų sėkmės istorijų, įgijo tokios patirties ir žinių, kurias galės pritaikyti renkantis profesiją, įsitikino, kaip svarbu drąsiai ir ryžtingai siekti savo tikslų ir nebijoti svajoti, nes svajonės pildosi.

                                                                                                                    Mokinių taryba

 

Fotografė: Diana Sokolova (IVb klasė)