Projektas"Būsiu"

Mūsų gimnazijos moksleivių grupė balandžio 21 dieną apsilankė „Kurk Lietuvai“ ir „Būsiu_“ projektų inicijuotoje profesinio orientavimo ekskursijoje „Ateities inžinieriai“ Kaune ir Kauno rajone. Moksleiviai aplankė orlaivių angarus Karmėlavoje, kur eksploatuojami oro linijų „Ryanair“ lėktuvai, ir informacinių technologijų įmonę „NFQ“, kur domėjosi programuotojo profesija.

Ekskursijos metu moksleiviai susipažino su aviacijos mechanika, informacinėmis technologijomis ir elektronikos inžinerija – tai trys profesinės kryptys, kuriose specialistų Lietuvoje reikia vis daugiau, o įsidarbinimo galimybės, prognozuojama, bus geriausios. Įdomu, kad tiek eksploatuojant lėktuvus, tiek programuojant, perspektyvų ir gerai apmokamą darbą gauti galima ir be aukštojo išsilavinimo, tik baigus profesinį mokymą ar besimokant per praktiką. Numatoma, kad per ateinančius 6 metus Lietuvai reikės daug šių sričių specialistų: 1400 orlaivių aptarnavimo specialistų, apie 4500 elektronikos inžinierių ir net 14000 programuotojų.

Su lėktuvų mechaniko, elektronikos inžinieriaus arba programuotojo profesijomis susipažinti tikrai turėtų kiekvienas – apie šias specialybes sklandantys mitai bus lengvai sutriuškinti aplankius šių sričių įmones!