Tarptautinė stovykla

   Liepos 15-21 dienomis buvę aštuntokai Saulė, Snežana, Roberta, Vilius, Laura ir Aleksandras dalyvavo  Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) ir JAV ambasados Vilniuje organizuotoje tarptautinėje Vertybių formavimo stovykloje „Mums rūpi“ (angl. Values Education Camp “We Care”) Alytaus rajone Dvarčėnų dvare, prie Suvingio ežero. Šiemet stovykla jubiliejinė- penktoji. Grigiškiečiai stovykloje bendravo ir vykdė veiklas kartu su bendraamžiais iš Turgelių Aistuvos  gimnazijos, Kauno  Jono Jablonskio gimnazijos, Vilniaus Santaros gimnazijos, Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos,  4-osios  ir 8-osios  mokyklos  ( Kozani, Graikija),  Charles Wright Academy (Vašingtono  valstija, JAV) ir Szkoła Podstawowa Nr. 5 (Świdniki, Lenkija).
    Elektrinės gitaros garsai  bei rytinė mankšta akimirksniu visus pažadindavo ir  suteikdavo energijos bei geros nuotaikos visai dienai. O vakarai prie laužo pasakojant įvairias istorijas, diskutuojant, šnekučiuojantis, dainuojant ir grojant gitara pralėkdavo kaip akimirksnis.
    Kaip ir pernai kiekvienos stovyklos dienos tema  buvo vis kitokia: „Susipažinimas. Stovyklos taisyklių kūrimas“, „Šalys, kultūros, kalbos“, „Asmeninės, socialinės ir bendražmogiškos vertybės“, „Teisės ir pareigos“, „Mūsų planeta: ekologija, paveldas ir istorija“, „Ateitis mūsų rankose“. Stovyklautojai laiką leido turiningai: dalyvavo teminėse veiklose, kūrė taisykles bei ketureilius, piešė plakatus, diskutavo, konstravo, žaidė praktinius žaidimus, vaidino legendas bei situacijas, klausė paskaitų. Kūrybiškiausi bei veikliausi vaikai  buvo apdovanoti JAV ambasados prizais.
    Kas dieną į dvarą atvykdavo svečių. JAV ambasados Vilniuje programos  ASSIST alumnė  Živilė Lazauskienė pristatė ASSIST programą ir papasakojo apie tarptautinių programų teikiamas galimybes ir privalumus. JAV ambasados Vilniuje kultūros atašė Meghan Luckett pristatymas ir moderuojamos veiklos atskleidė kaip svarbu būti skirtingiems savo patirtimi pomėgiais ir žiniomis, nes dirbdami grupėje ar komandoje kiekvienas gali prisidėti savaip. Viešųjų ryšių stažuotoja JAV ambasadoje Vilniuje Cathryn Casatuta skatino jaunimą aktyviai įsitraukti į bendruomenės ir visuomenės gyvenimą, nes nepatyręs jaunas žmogus yra labai entuziastingas ir drąsus.
    Stovykloje jaunimas turėjo laiko ir sportui, žaidimam bei maudynėms Suvingio ežere. Žygis į Merkinę atskleidė ir fotografų gebėjimus. Moksleiviai turėjo ,,slaptuosius draugus“, kuriems rengdavo staigmenas arba rašydavo malonias žinutes slaptuoju stovyklos paštu, o stovyklos pabaigoje keitėsi dovanėlėmis ir rašė vieni kitiems komplimentus.
    Paskutinę stovyklos dieną sugrįžo JAV ambasados Vilniuje kultūros atašė Meghan Luckett , kuri atvežė stovyklos dalyviams ir mokytojams pažymėjimus, o  stovyklautojai turėjo juos įteikti ir pasakyti vieni kitiems gerų žodžių. Ši ceremonija sukėlė daug emocijų, nuo viešo kalbėjimo siaubo iki ašarų dėl besiartinančio atsisveikinimo. Vėliau  savo dėkingumą išreiškėme  laišku JAV ambasadorei.
    Ši stovykla būsimiems gimnazijos pirmokams suteikė daug įspūdžių, buvo gera proga patobulinti anglų kalbos įgūdžius, parodė individualių gebėjimų bei komandinio darbo svarbą ir paskatino puoselėti ir prisidėti prie demokratijos ir kitų vertybių saugojimo. Įgyta patirtis padės nepamiršti stovyklos veiklų vykdant tęstinį projektą apie saugaus interneto svarbą.
    Stovyklos organizatoriai -  JAV ambasada Vilniuje , LAKMA (asociacijos prezidentė Eglė Petronienė ir narė Nida Burneikaitė), mokytojai iš Lietuvos, Graikijos,Lenkijos ir JAV bei savanoriai Tomas ir Simas – įdėjo daug darbo bei pastangų, kad ši stovykla būtų įdomi ir prasminga, ir tos pastangos pasiteisino.
“I am really glad that I was able to attend every activity through that week. In that camp I learned more things about global problems, exchange programs, peer pressure and other interesting themes. It was so nice meeting every tutor and all kids with whom I made really good friends and still keep in touch with them! It was the best week of the summer and I really wish I could meet those people again.”  Snežana
“Tai buvo viena  geriausių savaičių mano gyvenime!!”  Saulė
“The We Care camp was the best camp I have ever been to. Every single day of the camp we got to do so many interesting and fun activities. I made new friends and met many interesting people. At first I was kind of nervous, but also excited for this experience. It was very sad to leave the camp, because of many beautiful moments and memories we all had. “   Roberta

“Emocijos liejosi per kraštus norėjo papasakoti viską ir iškarto.Labai džiaugiames kad mūsų dukra turėjo galimybę būti ir dalyvauti šioje stovykloje.”   Lauros mama

“Aleksandras dalyvauja stovyklose kasmet, nuo 9 metų amžiaus. Todėl  jis tikrai turi su kuo lyginti įspūdžius, kuriuos paliko ši stovykla.
Jeigu apibūdinti vienu sakiniu, kai sutikau stotyje Aleksandras pasakė :
- Tai pernelyg gerai, kad būtų realu…
Manau tai viską pasako. Labiausiai Aleksandrui patiko vaikų draugiškumas ir geranoriškumas. Jam buvo labai smagu pažinti žmones iš įvairių kultūrų.
Stovyklos programa buvo labai turininga ir įdomi. Vaikai ruošė medžiagą ir diskutavo įvairiomis, aktualiomis ir įdomiomis temomis, tokiomis kaip demokratija, žmogaus teisės, ekologija. Šių temų aptarimas ir paruošimas prezentacijai vyko grupelėse, kur vaikai galėjo pasireikšti, išgirsti kitų nuomones, pabendrauti ir žinoma lavinti anglų kalbą. Aleksandrui tai buvo labai didelis iššūkis, tačiau jam pavyko pralaužti ledus. Tam labai padėjo ir bendravimas su naujais draugais.
Manau, kad labai graži iniciatyva buvo žaidimas "Secret friend". Kiekvienas vaikas turėjo išsirinkti slaptą draugą, kuriam visos savaitės metu siuntė malonias dovanėles ir staigmenas. Savaitės pabaigoje draugai apsikeitė dovanomis. Aleksandras sulaukė daug raštelių iš savo slaptosios draugės kuri jį pavadino broliu. Tai labai miela.
Maistas, apgyvendinimas, aplinka, pramogos, viskas buvo organizuota aukščiausiam lygyje ir nusipelno didžiausio įvertinimo.
Vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir susirado daug draugų, su kuriais buvo sunku atsisveikinti.
Dėkojame organizatoriams už šią nuostabią stovyklą.”        Aleksandras ir jo mama Diana

“This camp was probably the best week in my life, even though it was really sad to say goodbye to everyone. In that one week we all grew so close and didn't want to leave.
If anyone gets a chance to go, don't even hesitate, you won't regret it.”   Laura

 “Emocijoms nuslūgus, tačiau atsiminimams tikrai ne, vis dar pamenu, malonius mokytojus, bei mokinius, kurie visą laiką šypsojosi ir nestokojo komunikabilumo, bei visada rasdavo laiko persimesti keletu žodelių, savanorius, kurie žadino ryte ir palaikė gerą atmosferą. 
   Ehh... pasiilgsiu stovyklos... “     Vilius

Anglų k. vyr. mokytoja Gitana Navickienė