Šių metų birželio 24-27 dienomis Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Let‘s be schooled“ Nr.2023-NL01-KA210-000155873 mokymo(si) vizitas. Jame mūsų gimnaziją atstovavo gimnazijos direktorė Rasa Dikevičienė, projekto koordinatorė Dalia Tarosaitė, anglų kalbos mokytoja Jelena Tračuk, pradinių klasių mokytoja Dalia Razmislevičiūtė, specialiosios klasės mokytojas Modestas Juodvalkis, fizinio ugdymo mokytojas Gytis Šaduikus. Taip pat dalyvavo atstovai iš Olandijos, Turkijos ir Suomijos.
Mūsų projekto darbo grupė organizavo partneriams mokymo(si) veiklas, susijusias su įtraukiuoju ugdymu, dalijosi gerosios patirties pavyzdžiais, ugdant specialiųjų poreikių vaikus. Partneriai susipažino su gimnazija, apžiūrėjo specialiosios klasės erdves, klausėsi pranešimų apie mokytojo vaidmenį ugdant specialiųjų poreikių vaikus.
Vizito metu svečiai lankėsi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Vaiko raidos centre. Vaiko raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė, kiti centro specialistai supažindino svečius su taikomu paslaugų modeliu teikiant paslaugas sutrikusio raidos ir elgesio vaikams bei jų šeimoms.
Svečiai susipažino su Vilniaus miestu, jo istorija. Lankėsi Vilniaus Universitete. Dalyvavo paskaitoje, kurioje profesorius Dalius Jarmalavičius pristatė studentų, turinčių įvairiapusį raidos sutrikimą, regėjimo ir kitas fizines negalias, integraciją. Vyko diskusijos apie psichologo ir kitų mokinio pagalbos specialistų darbo svarbą.
Modelio „Mokykla be sienų“ pristatymas Anykščiuose. Svečiai dalyvavo edukacijoje, kur autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje sužinojo duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę suformuoti ir duokepėje išsikepti savo duonos kepalėlį.
Vizitą užbaigėm apsilankydami socialiniame restorane „Pirmas blynas“, kuris įdarbina padavėjais ir virtuvės padėjėjais žmones su negalia. Svečiai dalyvavo edukacinėje paskaitoje „Nenurašyk, o palaikyk“, kurios tikslas formuoti tolerantišką visuomenės požiūrį į žmones su Dauno sindromu ar kita negalia.