Gegužės 6 dieną Grigiškių ,,Šviesos“ gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka – viktorina, skirta Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms paminėti. 

Renginys organizuotas gimnazijos mokinių tarybos iniciatyva, padedant lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms L. Likatavičienei, V. Vėtaitei bei L. Adomonei –Kateivienei, talkininkaujant II-ų gimnazijos klasių mokiniams. Netradicinės pamokos tikslas – interaktyviai paminėti I. Simonaitytės jubiliejines gimimo metines, prisiminti Mažosios Lietuvos metraštininkės gyvenimo kelią bei asmenybės bruožus, pasivaržyti savo žiniomis ir gebėjimais  apie rašytojos kūrybą.

Penkios devintokų komandos dalyvavo protmūšyje. Vyko aktyvios varžytuvės. Komandos sugalvojo savo pavadinimus, sutelktai sprendė įvairias užduotis. Sirgaliai padėjo savo draugams: jie ne tik galvojo palaikymo šūkius ir juos pademonstravo, bet taip pat sprendė kryžiažodį, o surinkti taškai buvo pridėti prie bendrų palaikomos komandos taškų. Vertinimo komisija skaičiavo taškus. Skirstė laimėtas vietas.

Džiugu konstatuoti, kad į netradicinę pamoką susirinko  apie 70 devintokų, kurie aktyviai dalyvaudami įvairiose renginio veiklose parodė, kad yra susipažinę su rašytojos I. Simonaitytės gyvenimu ir kūryba, gali pasakyti savo nuomonę apie jos asmenybę, išskirti svarbiausius kūrybos aspektus. Be to, džiugino šilta atmosfera ir malonus, kultūringas bendravimas.